Holland High Tech Holland High Tech

DSPE Opto-Mechatronics Symposium 2026

08 oktober 2026, 09:30 - 20:00

Op 8 oktober 2026 organiseert DSPE (Dutch Society for Precision Engineering) de zevende editie van het DSPE Opto-Mechatronics Symposium, bij Mikrocentrum in Veldhoven. Het thema van dit jaar is 'The opto-mechatronics of telescopes: from tiny to extremely large'. Tijdens het symposium staat de nieuwste technologie voor telescopisch instrumentarium centraal, een onderwerp dat van groot belang is voor de Nederlandse hightech-sector met haar sterke positie in optica en precisietechnologie.

Extern evenement
Veldhoven (NL)

De instrumentatie die nodig is om de ruimte in beeld te brengen, kent grote uitdagingen. Bij het ontwerp, de materialen en de constructie van deze instrumenten moet niet alleen rekening worden gehouden met het oplossend vermogen, maar ook met beperkingen op het gebied van afmeting, configuratie, gewicht en thermische variaties. Het symposium biedt inzicht in de laatste technologische ontwikkelingen op dit vlak, van compacte optische systemen tot de instrumentatie voor extreem grote telescopen.

Voor wie

Het symposium is interessant voor engineers, system architects en R&D-managers die werken aan het ontwerp en de bouw van optische en opto-mechatronische systemen, met name voor toepassingen in de ruimtevaart en astronomie. Ook onderzoekers en technisch specialisten uit de precisietechnologie en fotonica-industrie vinden hier een relevant programma.

Programma

Er wordt nog volop aan het programma gewerkt. We verwijzen je graag naar de website van DSPE voor een overzicht van het programma.

Wanneer en waar

  • Datum: 8 oktober 2026

  • Tijd: 09:30 - 20:00 uur

  • Locatie: Mikrocentrum, De Run 1115, Veldhoven

Meer informatie en aanmelden

Voor het laatste nieuws over het programma, sprekers en de exacte locatie, en om je aan te melden, verwijzen we je graag naar de website van DSPE.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief